Saunaukse paigaldamise juhend

Saunauks

Saunaukse paigaldamise juhend: 

1. Arvestades asjaolu, et ukse alt toimub värske õhu sissevool leiliruumi tuleb saunauks paigaldada nii kõrgele, et ukselehe ja põranda vahele jääks 60-100 mm avatud ruumi.

2. Saunaukse avanemise käelisus on vahetatav ja seda saab muuta horisontaalse ülapuu kinnitamisega vertikaalsete lengipostide erinevatele otstele.

3. Enne ukse paigaldama asumist kontrollige ukse sobivust paigaldusavasse. Ukseava mõõtmisel kontrollige ka täisnurka ja püstloodi. Avaus peab olema ukselengi välimisest mõõdust 10..20 mm laiem ja 50..100 mm kõrgem. Vajadusel korrigeerige ukseava või tellige sobivas mõõdus uks meilt.

4. Kuuskant võtmega kruvige lahti ukse hinged (ilukilbi all) ja eemaldage ettevaatlikult ukseklaas lengist. Eemaldage alumine abiliist.

5. Paigaldage eemaldatud klaasuks ohutusse kohta. Toetage servapinnaga puitklotsidele. Klaas võib puruneda tükkideks kivile või metallile toetades . Samuti vältige lööke klaasi nurkadesse või servadesse.

6. Asetage ukseleng avasse. Esmalt loodige ja kinnitage sirgelt ning tugevalt lengi hingede poolne vertikaal. Kinnitamiseks kasutage sobiva pikkusega kruve mis paigaldatakse läbi ette puuritud avade. Rihtimine toimub kiilude abil.

7. Saunaukse lengi alumine ots ei tohi olla vastu põrandat. Põrandalt imeb puit niiskust endasse. Soovitav minimaalne vahe olgu 40 mm.

8. Seejärel kinnitage klaasuks lengi külge.

9. Reguleerige lengi vastusepool klaasukse ja vesiloodi järgi. Kontrollige käiguvahed ning kinnitage leng tugevalt kruvidega seina külge. Rihtimiseks kasutage kiilusid.

10. Paigaldage lengi kinnitusaukudele pakis kaasas olevad lengikorgid.

11. Kinnitage käepide keerates seda päripäeva.

12. Ukseava ja lengi vaheline tühimik täitke soojustusmaterjaliga, mis on niiskuse eest kaitstud

13. Naturaalne puit on pinnaviimistluseta ja seda tuleb töödelda enne esimest kasutuskorda sarnaselt leiliruumi seintega kas toonitava saunavaha või puidukaitse õliga.

14. Soovi korral kinnitage viimasena lengi külge piirdeliistud (ei sisaldu komplektis).

15. Saunaukse fikseerimiseks suletud asendis kasutame spetsiaalset reguleeritavat rull-lukku mille tugevust saate ise reguleerida.

NB! KÄSITLE UST PAIGALDUSEL ETTEVAATLIKULT, PAIGALDUSE KÄIGUS TEKKINUD UKSE VIGASTUSTE EEST EI VASTUTA TOOTJA EGA EDASIMÜÜJA!